Kőkorszak – történelmi kvíz
A Kőkorszak – történelmi kvízünk segítségével visszarepítünk a múltba, ahol felfedezheted az emberiség hajnalának életét! Ismerd meg, hogyan használták az ősember a kőeszközöket, milyen társadalmi struktúrák alakultak ki, és hogyan változott meg az életmód az újkőkorban.
A kvíz során találkozhatsz kérdésekkel, amelyek a kőkorszak technológiáit, művészetét és túlélési stratégiáit fedik fel. Tudd meg, hogyan vadásztak, gyűjtögettek és védekeztek az ősemberek a kihívásokkal teli környezetben.
Merülj el ebben az izgalmas kvízben, amely megvilágítja az emberiség korai történetének kulcsfontosságú pillanatait, és teszteld tudásodat a kőkorszakkal kapcsolatban! Vajon hány kérdésre fogsz helyesen válaszolni?
A kőkorszak melyik szakaszában volt az utolsó jégkorszak?
Az utolsó jégkorszak a paleolitikum idején zajlott, ami a kőkorszak legrégebbi szakasza, körülbelül i. e. 2,4 millió-tól i. e. 10 000-ig.
Hol találták az első barlangrajzokat 1879-ben?
Az Altamira-barlangban találták az első barlangrajzokat Spanyolországban, amelyek több mint 15 000 évesek, és állatok, valamint absztrakt jelek ábrázolását tartalmazzák.
Milyen fémből készítettek először eszközöket a kőkorszak végén?
A réz volt az első fém, amelyből eszközöket készítettek, mielőtt az emberek felfedezték volna a bronzötvözet készítését.
Hol alakultak ki az első civilizációk?
Az első civilizációk a termékeny félholdban, a Tigris és az Eufrátesz folyók közötti területen alakultak ki, például Mezopotámiában.
Melyik földtörténeti korszakkal esik egybe a kőkorszak?
A kőkorszak a pleisztocén földtörténeti korszakkal esik egybe, amely a jégkorszakok időszaka is volt.
Melyik volt a legkorábbi előember?
A Homo habilis az első ismert előember, aki képes volt egyszerű kőeszközöket készíteni. Körülbelül 2,4 millió évvel ezelőtt jelent meg.
Mettől-meddig tartott a kőkorszak?
A kőkorszak körülbelül i. e. 2,4 millió évvel ezelőtt kezdődött, és a bronzkorszak hajnalán, i. e. 4500 körül ért véget.
Mikor kezdődött az állattenyésztés?
Az állattenyésztés a neolitikumban, körülbelül i. e. 9000 és 8000 között kezdődött, amikor az emberek háziasítani kezdték az állatokat.
Milyen anyagból készült a Willendorfi Vénusz?
A Willendorfi Vénusz, egy őskori női szobrocska, szemcsés mészkőből készült, és körülbelül 28 000 éves.
Melyik állatot háziasították először?
A kutya volt az első háziasított állat, amelyet vad farkasokból tenyésztettek ki az emberek mellett.
Milyen eszközöket készítettek először a kőkorszakban?
A kőkorszak legrégebbi szakaszában pattintott kőszerszámokat készítettek, például kaparókat és szerszámkészítő eszközöket.
Melyik területen volt a termékeny félhold?
A termékeny félhold Délnyugat-Ázsiában helyezkedett el, ahol a mezőgazdaság kialakult a Tigris és az Eufrátesz folyók között.